BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Portugalija

Senokai rašiau į savo bloga, greičiausiai todėl, kad greitus pastebėjimus facebook suryja, o lėtiems pastebėjimams sunkiai laiko randasi.

Bet kol dar neišsitrynė viskas iš galvos, reikėtų surašyti apie mūsų kelionę į Portugaliją.

Keliavom tradiciškai - naudodamiesi Ryanair paslaugomis, skridom iš Kauno į Bremeną, iš ten į Faro. Bilietai kainavo palyginus nedaug dviem žmonėms - 1190lt su vienu lagaminu  priduodamu į bagažą ir visais mokesčiais(kadangi lagaminas vienas, o žmonių du, tai vienetui kainą sunku pasakyti, na bet sakykim ne daugiau 600lt). Reikia pripažinti, kad Bremenas visai neblogas miestas persėdimui - oro uostas yra visai šalia miesto centro, pačiam oro uoste yra super apžvalgos aikštelė ant stogo, kurioje pora valandų dingsta kaip nieko, stebint oro milžinus iš arti, yra nebrangių ir gerų viešbučių pernakvojimui (irgi netoli oro uosto, pėstute su lagaminu pasiekiami).

Gal kiek neįprasta buvo tai, kad kelionei visiškai nesiruošėm, žinojom tik du dalykus: kuom pirmas keturias dienas važinėsim, kur nakvosim Faro ir kur nakvosim Lisabonoj, bei sukosi portugalų kalbos audio cd automobilyje.

Vėliau paaiškėjo, kad toks pasiruošimas yra būtinas minimumas, nes:

- sezono metu išsinuomuoti automobilį yra labai labai didelė problema
- kadangi nakvojom kur papuola, ne visur kur papuolė mokėjo angliškai (nes papuldavo ir pas paprastus žmonės, bobutes visokias)
- tuo momentu, kai mes turėjom būti Lisabonoje, buvo valstybinė šventė, jeigu būtumėm neužsakę viešbučio iš anksto, būtų buvę riesta su nakvyne.

Kalbant apie naktvynę - teko nakvoti 9 skirtingose vietose. Praktiškai visos vietos su savo bajeriais. Pavyzdžiui šita:

Kabarys atrodo pusėtinai, kvapas nelabai, bet kambariai iš esmės Portugalijoj nekvepėjo (ne tas žvaigždučių kiekis matyt). Šiaip ar taip, pasirinkimo neturėjom, todėl daug nesigilinom ką pasiimam.

O čia to paties kambario vonia:

Beje, kambarys buvo pristatytas kaip su langu, tą vaizdą pamatėm tik jau įsikraustę į kambarį ir atvėrę užuolaidas- vaizdas tiesiai į santechninį mazgą, deja nuotrauką padaryti užmiršom. Šiaip portugalai yra sąžiningi žmonės, šito kambario savininkas mano manymu buvo arabas, nors pats prisistatė kaip ispanijos emigrantas. Beje, kambarys buvo brangiausias (50eur).

Kitas kraštutinumas - kambarys pas bobutę. Lievas foto aparatas(arba greičiau lievas fotografas) iškraipo spalvas, bet esmė tokia: viskas rožinės spalvos: širdutės ant patalynės, kėdė, tualetinis popierius, stalčių įklotai, lempos, kilimai…. Bobutė ryškiai nuomavo kambarį pirmą kartą, todėl nemokėjo angliškai nei žodžio, labai jaudinosi kad nemoka paaiškinti kas ir kaip nekalbantiems portugališkai (btw, iš pradžių su ja bandėm tartis telefonu :) ir neramiai miegojo. Užtai kambarys buvo labai ramus, tvarkingas ir vienas pigiausių (~30eur).

Taip kaip ir su nakvyne didelių problemų nebuvo - nors buvom per patį sezono įkarštį. Paieškoti reikėdavo, bet paieškojus tikrai galima rasti nebrangių variantų ir pakankamai gerose vietose, sakysim pora kartų gyvenom pačiam pačiam centre, žinoma kai kur tai turi savų minusų, pvz. Lagos centre kai nakvojom, tai galvojom, kad nakvojam naktinio klubo salės viduryje, iki 6 ryto garsumo lygis mūsų kambaryje buvo ~95-105dB, vėliau ošiančios publikos garsus pakeitė plyteles pjaustantys statybininkai :) Esmė yra prieš sumokant pinigus paprašyti parodyti kambarį, nebijoti ieškoti užrašų ant langų apie nuomuojamus kambarius ir naudotis vietinių pažintimis - jeigu tas, pas kurį klausiate kambario, neturi laisvo, paklauskite ar nepažįsta to, kuris galėtų turėti - kartais matyti kaip veikia visas tas pažinčių tinklas tikrai buvo nuostabu, nes žmonės tikrai geranoriški ir noriai padeda, net jeigu jiems tai kainuoja nemažai pastangų.

Nuo pamiegojimo, galim pereiti prie valgymo. Maistas Portugalijoje nuostabus. Net ir tokiems kaip aš, kurie nėra jūrų gėrybių mėgėjai. Kiaulieną ir jautieną ten pateikia natūraliai, neapkepa jokiuose miltuose/kiaušiniuose, neskandina riebiuose padažuose - tiesiog apkepa rimtą šmotą rimtos mėsos ir tiek. Maistas palyginus nebrangus, steikas kainuoja 8-12eur. Čia žinoma vietose, kur nėra baltų staltiesių ir padavėjų su prijuostėmis. Tarp mūsų kalbant, geriausias maistas buvo kažkiam užkampyje Lisabonoje, kur mes turbūt buvom pirmi turistai per visą baro gyvavimo laiką, kur stalai be staltiesių, sausakimša žmonių, bokalas alaus kainuoja 1.5eur, baro šeimininkas visus klientus pažįsta vardais (ir dar žino jų žmonų/vaikų/kaimynų telefonus/vardus), iš visu garsu paleisto televizoriaus plyšauja futbolo komentatorius. Eiliniame bare nepamatysit įpatingo interjero, stalai greičiausiai bus plasmasiniai, meniu surašytas ant nutrinto popieriaus ranka, jokios pompastikos - tiesiog skanus maistas ir jauki atmosfera.

Šiam kartui tiek, iš esmės tik smulkmenas paliečiau, kai užeis ūpas, daugiau parašysiu.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. Heh, rožinis kambarys - geriausias! :D O šiaip man irgi visai patiko keliauti po Italija pusiau ekspromtu.

  2. [...] Pradžia « Portugalija [...]

Rašyti komentarą