BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Portugalija (2)

Praeitam įraše pakalbėjau apie nakvynes, šiam pakalbėsiu apie važiavimą.

Apie nuomuojamus automobilius. Neprisimenu, ar kalbėjau praeitam įraše apie tai, kad automobilius reikia rezervuotis maždaug tuo pačiu metu kaip ir lėktuvo bilietus, nes paskui gali būti arba sunku, arba tikrai brangu.

Pirmasis mūsų automobilis Portugalijoje buvo mažylis Renault:

Tvarkingas, mažas, iš esmės jeigu keliaujat su mažai lagaminų, tai vienas geresnių variantų tokioje šalyje kaip portugalija, nes lengva rasti vietą prisiparkavimui, lengva manevruoti siaurose senamiesčių gatvelėse. Variklis 1,2l - tikrai nėra labai ekonomiškas, ypač autostradoje.

Kai reikėdavo lakstyti tokiais kalnų žvyrkeliais, stabdant varikliu, supranti kaip gerai yra nuomuotas automobilis - širdies neskauda laužyt :) Kadangi šitą automobiliuką pridavinėjau pats atgal, tai galiu pasakyti, kad iš esmės grąžinant nelabai žiūrėjo ką grąžinu, neieškojo naujų įbrėžimų, tik patikrino benzino lygį.

Antrasis automobilis buvo ištaigingesnis:

Pagal bagažinės tūrį, netgi sakyčiau limuzinas, aišku markė nelabai limuziniška (kas nenusimano mašinose, kaip kad ir aš nenusimanau - čia fiat). Šioje vietoje - norėčiau po ilgo laiko paminėti Microsoft.

Nes šis automobilis turėjo Windows mygtuką ant vairo!

Esmė ta, kad jame sumontuota Blue&Me sistema, apie kurią nelabai buvau ką girdėjęs (apie ford kažką panašaus buvo kalbama daugiau), instrukcijos kaip ja naudotis automobilyje nepaliko. Paspaudėm ką matėm, kažkokia moteriškė pakalbėjo portugališkai ir viskas tuo baigėsi. Grįžęs pasiskaičiau, kad tai pakankamai protinga sistema, pvz yra usb lizdas:

į kurį kiši usb atmintinę arba mp3 grotuvą ir gali portugališkai kalbančios moteriškės paprašyti, kad uždėtų tavo mėgstamą muziką. Arba gali į tą pačia atmintinę įrašinėti savo važiavimo parametrus, beveik kaip formulėje. Greičiausiai yra daugiau ką galima daryti, bet šiaip ar taip fiato nesirinkčiau, net jeigu jis ir su Windowsais :)

Kalbant apie fiat’ą - buvo gera patirtis: pasiimant iš nuomos, matėm, kad jis pabraižytas nemažai, tai įkyriai prašėm sužymėti kiekvieną įbrėžimą. Pradėjom važiuoti ir kažkaip keistai “kalė” vairas, traukė į vieną pusę. Pavažiavom keliasdešimt kilometrų, tada užvažiavom į kalną ir palikdami įkalnėje, susukom vairą (čia tipo taip reikia, jeigu netyčia pradėtų riedėti, kad į šalikelę, o ne kelio vidurį). Ir tada supratom, kodėl taip keistai važiavosi - priekinės padangos buvo sudrožtos taip, kad matėsi vielos. Natūraliai jau buvo po darbo, rytoj sekmadienis, taip pravažinėjom kurį laiką lėčiau nei galėjom, kažkaip nesinorėjo patikrinti, kas būna kai sprogsta priekinė padanga važiuojant autostrada. Na bet baigėsi viskas laimingai, atėjo darbo diena ir nuomoje pakeitė automobilį be atsikalbinėjimų (to automobilio nuotraukos nebus, nes su juo liko mūsų draugai, mes traukėm namo).

Kalbant apie vairuotojų kultūrą - tikėjausi kad bus daug blogiau nei Lietuvoje, o pasirodo atvirkščiai - nors Portugalija gerokai piečiau nei Lietuva, važinėja ten tvarkingiau, bent man taip pasirodė. Ypač pietinėje dalyje, kur daug žioplinėjančių turistų - tai tikrai lengva vairuoti, vietiniai supranta nevietinius, niekas nepypsi, netgi nelabai ir lenkia, nors tu velkiesi ant 55, kai galima važiuoti 70, kantriai seka iš paskos ir tiek. Kiek teko skaityti vietiniam laikraštyje, portugalai paskutinius 20 metų aktyviai dirbo prieš karą keliuose ir šiai dienai turi rezultatus, skaičius jau užmiršau, bet pasirodė, kad rezultatas ryškus. Karo keliuose problemą sprendė daugiausiai išbandytais būdais - daug sankryžų pakeitė žiedais, netgi ir nelabai senuose GPS mapuose rodomos sankryžos, nors realybėje tai jau žiedai. Daug dirbo su socialine reklama, jos likučiai atsispindi kelių ženklinime, pvz. yra kelio ženklinimo sistema, kurios pagalba tu gali pasitikrinti, ar važiuoji pakankamu atstumu nuo priekyje esančio automobilio ir panašiai.

Šiam kartui tiek, dar liko daug nepapasakota ir neparodyta :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. aciu uz gera straipsni )

  2. Dėkui už šiek tiek informacijos, kaip tik šiemet ketinu ten keliauti, tad smagu paskaityti apie kitų įspūdžius.
    Gal dar ką naudingo prisiminsi, papublikuok :)

Rašyti komentarą