BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Omnitel tvarkosi sąskaitas, arba kaip aš dalyvavau fokus grupėje

Kadangi Omnitel nesakė, kad čia paslaptis, tai pabandysiu užrašyt įspūdžius, nes čia kaip ir buvo pirmas focus groupas ne virtualioje aplinkoje:

-Vienareikšmiškai - tai vertingas dalykas klientui. Ir gerokai efektyvesnis realiame gyvenime, nei virtualioje erdvėje. Bendraujant žodžiu sugeneruojama daug daugiau inputo, nei sėdint vienam prie monitorių su klaviatūra.

-Omnitel tikrai bando tobulinti savo sąskaitas, nežinau kaip greitai bus galutinis rezultatas, bet jis tikrai panašu kad bus geresnis nei dabar yra.

- Vedantysis turi spręsti kelias pagrindines temas:

a) neleisti nukrypti į asmeniškumus, nes kiti pradeda žiovauti

b) neleisti muštis dalyviams, turintiems skirtingas nuomones

c) vengti, kad visų dalyvių nuomonės palaipsniui suvienodėtų, nes pastebėjau į pabaigą visi pradėjo vieni kitų frazes naudoti.

- Kai duodami vertinti keli variantai, bent jau pradiniame etape reikėtų stengtis padaryti juos kuo skirtingesnius, nes paskui išnagrinėjus pirmą variantą, likusiuose bandoma ieškoti skirtumų nuo pirmo varianto, o ne vertinti objektyviai, iš kitos pusės daugiau ir kardinalesnių idėjų galima išanalizuoti. Ne visi variantai turi būti realūs, iš nerealių gali išsivystyti idėjos, kurias galima pritaikyti realiuose.

- Nors šį kartą kaip ir jaučiau pareigą sudalyvauti, nes prieš kiek tai laiko bloge siūliau tas sąskaitas susitvarkyti ir per blog’ą ir buvau pakviestas į focus grupę, bet sekantį kartą vertėtų įsitikinti, kad žadama “vertinga dovana” atpirks bent jau kelionės išlaidas, nekalbant apie sugaištą laiką pasiruošimui/kelionei/laikui grupėje, visgi pagalba yra galingai įmonei, o ne labdaros fondui “parama vaikams”.

- Kažkaip tikėjausi, kad diskusijoje dalyvaus ir Omnitel atstovai, bet jų bent jau akivaizžiai nebuvo (užtai kambaryje buvo iš vienos pusės permatomas veidrodis - ir aišku permatomas ne iš tos pusės, kurioje mes diskutavom :)

- Bet kuriuo atveju gera patirtis, manau pritaikoma ir mano darbe.

P.S. Kol vairavau namo, kažkaip pagalvojau, kad Omnitel turėtų toliau plėtoti “asmeninio” koncepciją, kad ir kaip skaudžiai nudegė su pirmu žingsniu. Pvz. sekantis žingnis galėtų būti asmeninis telefonas - graviruoti lazeriu šiandien telefoną nėra labai brangu, nežinau kad kažkuriam bankui sekėsi su banko kortelėmis, ant kurių galėjai užsidėti savo vaizdą.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą