BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

http://www.skatinimoplanas.lt

Kažkur komentaruose radau, kad vyriausybės kovą su krize galima stebėti vos ne realiu laiku puslapyje http://www.skatinimoplanas.lt. Nuėjau pažiūrėti, kas ir kaip ten. Birželio mėnesio plano buvo įvykdyta grubiai ~30%, bet mėnesis dar nesibaigęs, tai negali žinot, gal dar pasispaus ir pavarys. Ypač toks įspūdis lieka pavarčius ankstesnius mėnesius, praktiškai visada su kelių procentų paklaida yra padaromas planas. Automatiškai kyla klausimas, ar geras tas planas, jeigu jį vykdant 90-100%, finansų ministerija BVP prognozių pokytį pakeičia daugiau nei 3 kartus, kas savaitę atsiranda kokie 5 tūkstančiai bedarbių, bankrotų skaičius nuolat auga? Pradėjau žiūrinėti, kas ten tame plane. Man asmeniškai labai sunku vertinti, nes iš esmės esu apolitiškas ir namie televizoriaus neturiu, o iš pateikiamos informacijos ką nors suprasti labai sudėtinga:

Pažiūrėjus į šią diagramą, vaizdas labai liūdnas, bet čia gal aš ko nors nežinau, gal čia dešimtmečiui skirtos lėšos, o įsisavinimas pradėtas tik užvakar, todėl kažkokias išvadas daryti sudėtinga, informacija bevertė.

Žiūrėdamas į šias diagramas darau savo išvadas (vėlgi nežinodamas fono ir visų niuansų). Valstybė atidavė iškart visas sumas bankams, kad neturėtų apyvartinių lėšų kitiems reikalamas, tuo tarpu bankai tas lėšas kapsina laaabai iš lėto tikriesiems gavėjams, o likusius pinigus skolina valstybei atgal su 9-12% palūkanomis.

Panašūs ir kiti grafikai, būtų labai įdomu, jeigu kas nors daugiau nusimanantis tuose vandenyse paklikintų ir pasakytų savo nuomonę apie ten aprašomus darbus.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

 1. Labutis

  Taip jau gavosi, kad apie tai mes irgi truputi parasem
  http://www.commonsense.lt/?p=746
  O cia istorijos pratesimai
  http://www.commonsense.lt/?p=779
  http://www.commonsense.lt/?p=798

Rašyti komentarą